Na czym zarabiają instytucje finansowe?

Na czym najwięcej zarabiają banki ?

 

Instytucje bankowe największe zyski czerpią z lojalnych klientów. Jeśli konsument ufa danemu banku, to jest w stanie skorzystać z kilku jego usług. Może wziąć kredyt, założyć lokatę czy skorzystać z inne usługi. Jeden klient potrafi wygenerować bardzo duże zyski dla tego niektóre promocje szczególnie te z większymi nagrodami. One stawiają na to by dany konsument pozostał u nich na dłużej. Banki chcą przyzwyczaić do siebie konsumenta, który z wygody będzie korzystał z ich usług.

 

Czy banki doceniają naszą lojalność w stosunku do nich ?

 

Nie, nie do końca. Banki dostrzegły, że tak jak na rynku operatorów komórkowych lojalni klienci zostają i ich wygodę można wykorzystać. Bardziej premiowani są nowe osoby i nie warto być wierny jednej instytucji. Możemy zaobserwować, że bank małymi krokami dorzuca kolejne opłaty takie jak np. 4 zł za prowadzenie konta czy 5 zł za utrzymanie naszej karty płatniczej.

 

Jak można zarobić na prowadzeniu konta bankowego ?

 

Na samym prowadzeniu konta w banku nie korzystając z akcji promocyjnej, nie jesteśmy w stanie zarobić. Wszystkie nasze zyski polegają, że wykorzystujemy to, że bank czy dana instytucja finansowa próbuje zachęcić nowych klientów do otwarcia konta, lokaty czy innej akcji w ich placówce oferując za to prawdziwe pieniądze, nagrody lub wysokie oprocentowanie np. na koncie oszczędnościowym czy lokacie. Dzięki temu jesteśmy w stanie zyskać nawet kilkaset złotych za samo otwarcie konta czy utworzenie lokaty.

 

Ile jesteśmy w stanie zarobić na promocjach banków?

 

Pieniędzy jesteśmy w stanie zarobić naprawdę sporo. Za samo podpisanie umowy jednorazowo możemy otrzymać do kilkuset złotych. Jeśli bylibyśmy zainteresowani bardziej i liczyli na coś więcej niż tylko jedno wynagrodzenie w skali roku, jesteśmy w stanie uzyskać nawet do kilku tysięcy złotych. Najważniejsze jest to, aby analizować czy jesteśmy w stanie wykonać daną promocję i czy jest dla nas odpowiednia.

 

Dlaczego banki są tak hojne i czy nie ma w tym jakiegoś haczyka ?

 

Banki w Polsce są w stanie zapłacić aż tyle dla jednego klienta, gdyż liczą na trwałą długo letnią współpracę. Liczą, że zostaniemy z bankiem i będziemy dostarczać stały dochód. Przy okazji zyskują to, że zapamiętamy ich spółkę w dobrym świetle i będziemy mogli do nich wrócić. Innym często nie poruszanym czynnikiem jest to, że banki czy inne instytucje takimi kontami podbijają sobie statystyki. Wzrastają im notowania i akcjonariusze czy inwestorzy są bardziej skłonni zainwestować w spółkę. My jako klienci zyskujemy też możliwość przetestowania czy nasz obecny bank, w którym aktualnie posiada przystępne dla nas warunki oraz zyskujemy lepszą perspektywę na nasz finanse.

 

Czy ważne jest sprawdzenie ofert od zaufanych banków ?

 

Zdecydowanie tak. Bank nas nie oszuka, gdy będziemy czujni i pilnowali swojego interesu. Wystarczy tylko uważnie przestrzegać terminów i będziemy całkowicie bezpieczni. Każdy powinien przejrzeć warunki i być pewny, że jest w stanie je spełnić. Banki starają się jak najbardziej ułatwić konsumentom cały proces, dlatego nie musimy się martwić długimi umowami.

Karty kredytowe visa i mastercard

1 thought on “Na czym zarabiają instytucje finansowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *