Stosowanie masażu uciskowego

Akupresura w praktyce

Stosowanie masażu uciskowego

Leczenie uciskami

Masaż punktowy zwany również akupresurą pochodzi z Azji i jest praktykowany od pięciu tysięcy lat. Masaż punktowy polega na stymulacji czyli uciskaniu konkretnych punktów na ciele, a konkretnie na meridianach. Meridiany to kanały energetyczne, przez które przepływa w naszym organizmie.

W czasie zachwiania przepływu energii dochodzi do wystąpienia zaburzeń w naszym ciele, czego następstwem choroba. Medycyna chińska traktuje to zagadnienie całościowo, nie ma podziału na ciało i duszę. W akupresurze poprzez uciskanie konkretnych miejsc na ciele uaktywniamy przepływ energii i uzyskujemy równowagę sił życiowych.

Masaż punktowy w praktyce

Stosując masaż punktowy mamy możliwość samemu zadbać na nasze zdrowie i samopoczucie przy wykorzystaniu naturalnych możliwości naszego organizmu. Masując niektóre punkty wpływamy na ukierunkowanie niewłaściwie przepływającej energii. Medycyna wschodnia inaczej podchodzi do choroby i pacjenta niż medycyna akademicka czyli konwencjonalna. Medycyna akademicka skupia się na likwidowaniu objawów, a do samej choroby raczej rzadko dociera.

Akupresura w praktyce

Po zaaplikowaniu leków ustępują objawy choroby, pacjent czuje się dobrze, ale choroba nie zostaje wyleczona. Inaczej jest w medycynie chińskiej z której to wywodzi się masaż punktowy. Stymulując ręką odpowiednie miejsca na ciele dochodzi do uaktywnienia przepływu energii życiowej i przyczyny choroby wraz z objawami ustępują. Bardzo prosty i skuteczny sposób, by bez pomocy lekarstw i specjalistów przywrócić zdrowie i doskonałe samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *